Progress prodává své nástroje pro SOA i BPM, uživatelů v Česku by se to nemělo dotknout

Progress Software, který je na našem trhu známý mimo jiné řešeními z oblasti architektury SOA nebo BPM (Business Process Management), prodal některé produkty ze svého portfolia firmě Trilogy Entreprises.

Progress prodává své nástroje pro SOA i BPM, uživatelů v Česku by se to nemělo dotknout


Ta prý vyčlení na jejich rozvoj více zdrojů a obohatí je o specifické know-how z oborů jako finanční služby, telekomunikace nebo automobilový průmysl.

Mezi přebírané systémy patří Actional, jež pokrývá oblast SOA Governance, Savvion, ucelené řešení pro BPM a Sonic ESB, což je víceúčelová podniková sběrnice služeb sloužící jako integrační páteř  pro podnikové aplikace při pro budování servisně orientované architektury.

Progress Software se tímto krokem prý může intenzivněji věnovat svých nástrojům pro podporu rozhodování jako Apama (complex event processing – řízení v reálném čase) nebo Corticon (business rules management systém – správa rozhodovacích pravidel) a také prostředí OpenEdge pro vytváření aplikací. Cena ani další detaily transakce vedení obou firem nesdělilo.

V České republice implementuje a podporuje systémy od Progressu firma Galeos – podle svých slov už podepsala partnerskou smlouvu s  novým vlastníkem.

„Je to výrazně pozitivní zpráva pro všechny organizace, které některý z těchto produktů implementovaly, a zároveň to posiluje i naši konkurenční pozici. Už v dosavadní podobě se jednalo o nástroje, které podle analytických společností patřily k úzké světové špičce. A teď bude každý z nich rozvíjen ve společnosti, pro kterou bude patřit k absolutním prioritám a která je schopná zajistit potřebné zázemí,“  uvedl výkonný ředitel společnosti Galeos Pavel Kaplický. „Z hlediska praktického fungování se nic nemění. Implementace, podporu, školení a další služby související se zmíněnými produkty nadále poskytují naši konzultanti.“

 

Úvodní foto: © meschike - Fotolia.com


Komentáře