Proti cenzuře

Český internet ovládl boj proti cenzuře ze strany státních orgánů, zejména ministerstva financí.

Proti cenzuře


Už 20 000 lidí se zapojilo do ankety na internetové stránce iniciativy Přichází cenzor a vyslovilo tak svůj názor na zavedení cenzury Internetu v této zemi, přičemž více než 97 procent z nich hlasovalo proti.

Proti zákonu, který schválili poslanci obou komor parlamentu a v úterý podepsal prezident, se postavilo také přes 230 organizací a firem, mezi nimiž nechybí například Český telekomunikační úřad, ICT Unie, Safer Internet nebo Internet pro všechny.

"Naším cílem je upozornit na to, co špatného zákon přinese. Proto jsme oslovili senátory, kteří s tímto zákonem nesouhlasí, a připravujeme ve spolupráci s nimi návrh na zrušení této problematické části zákona. Jsme si vědomi, že se v případě tohoto zákona jedná o precedentní rozhodnutí, které může mít dalekosáhlé důsledky, a proto se mu musíme bránit,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které stojí za iniciativou Přichází Cenzor.

Iniciativa za svobodný přístup k Internetu pokračuje. Každý, kdo chce vyjádřit svůj názor formou účasti v anketě nebo zasláním loga své společnosti, může tak učinit na www.prichazicenzor.cz nebo prostřednictvím e-mailové adresy proticenzure@nic.cz.

Iniciativu je možné podpořit také na sociálních sítích Twitter a Facebook. Zde jsou průběžně zveřejňovány zajímavé a důležité informace spojené s tímto zákonem a s postupem iniciativy proti blokování internetových stránek.

Úvodní foto: © Sergio Hayashi - Fotolia.com


Komentáře