Provoz datových center zlevní bezplatné Open FCoE, podporu má od Cisca, EMC i NetAppu

Bezplatnou softwarovou sadu Open FCOE (Fibre Channel Over Ethernet), jež umožní vykonávat více typů provozu prostřednictvím jediné ethernetové linky, představila společnost Intel.


Je součástí síťových karet řady Intel 10 Gigabit Ethernet Server Adapter X520 a podporována je v systémech Windows a Linux (Red Hat a SuSE) či vybraných síťových (přepínače firem Brocade a Cisco) a úložných prvcích (od společností EMC a NetApp).

"Zákazníci se už nebudou muset sami sebe ptát: Můžu tento úložný systém připojit k serveru, který podporuje ISCSI, nebo  Fibre Channel? Tato otázka už bude irelevantní – pouze jediným spojem bude možné připojit jakýkoliv typ úložiště k firemní infrastruktuře,“ říká Soni Jiandaniová, viceprezidentka marketingu divize Server Access Virtualization firmy Cisco. „Tento typ flexibility je klíčový pro zprovoznění většiny řešení výpočetní a úložné virtualizace.“

Zahrnutím podpory Open FCoE do operačního systému umožní provádět většinu operací spojených s FCoE v serverových procesorech namísto ve specializovaných čipech síťových karet, což dovolí mimo jiné zlevnění karet, protože pro ně není vyžadován speciální hardware.

Serverové CPU přitom podle Intelu v testech nikdy nebyly zatíženy operacemi FCoE více než 5 %, a tento podíl bude se zvyšujícím se výkonem nových procesorů klesat. Firma EMC certifikovala využití Open FCOE ve svých úložištích řady Symmetrix VMAX a VNX.Komentáře