Prozeta ukázala IoT řešení na kontrolu kvality piva

Prozeta představila IoT řešení XensorHub pro oblast gastronomie, které pomocí „chytrých“ senzorů hlídá kvalitu točeného piva, kontroluje čistotu celého gastronomického zařízení, funkčnost, plánuje optimální dobu servisu a predikuje možné poruchy.

Prozeta ukázala IoT řešení na kontrolu kvality piva


Všechny tyto parametry pak přehledně zobrazuje v mobilní aplikaci, webovém rozhraní nebo kioskovém dashboardu. Prozeta také premiérově představila své nejnovější IoT řešení s názvem ProModule. Jedná se o modulární IoT platformu určenou k univerzálnímu použití.

K základní desce ProModule, která je sama o sobě osazena senzory environmentálních veličin (vlhkoměr, teploměr, intenzita osvětlení) doplněnými akcelerometrem a gyroskopem, lze připojit prakticky libovolné další externí senzory. Srdcem modulu je nízkopříkonový mikroprocesor s jádrem ARM, díky jehož výkonu je možné provádět edge-computing přímo na modulu, a tím šetřit nejen datový přenos, ale také výdrž napájecí baterie.

Přestože se jedná o poměrně sofistikovaný systém, byl za účelem uživatelské přívětivosti vytvořen speciální skriptovací jazyk, kterým lze ProModule programovat vzdáleně pro danou aplikaci, aniž by to vyžadovalo hluboké znalosti o použité hardwarové platformě. ProModule je tak přímo určen i koncovým zákazníkům.

Úvodní foto: HP


Komentáře