Průlom: O2 bude nově přeprodávat služby Českých Radiokomunikací

O2 ohlásila prvního partnera, který jí bude dodávat služby vedle dosud monopolního Cetinu (původně součást O2). Jsou jimi České Radiokomunikace.

Průlom: O2 bude nově přeprodávat služby Českých Radiokomunikací


Účelem rozdělení O2 bylo dosáhnout toho, aby nově vzniklé společnosti (O2 a Cetin) fungovaly jako dvě po všech stránkách nezávislé hospodářské jednotky schopné samostatně rozvíjet svůj unikátní tržní potenciál, tvrdí představitelé O2.

Firma prý začala tento cíl naplňovat i v oblasti infrastruktury a získala alternativního dodavatele, který bude zajištovat část internetové konektivity, kterou do teď pro ní dodávala výhradně společnost Cetin.

Prvním partnerem v této oblasti se staly České Radiokomunikace, které budou O2 dodávat datové linky pro služby korporátním zákazníkům. Smlouvy s dalšími partnery jsou prý v jednání.

"Pro partnerství si vybíráme takové společnosti, které mají vybudovaný wholesale a na vlastní infrastruktuře jsou schopny dodávat služby v kvalitě požadované nejen námi, ale našimi zákazníky," říká Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic.

Díky spolupráci s novými partnery může O2 podle svých slov uspokojit i zákazníky v lokalitách, kde není dostupná infrastruktura od jejího hlavního dodavatele. Společnost může při výběru svého dodavatele zároveň zohlednit i kritérium ceny a kvality.

"Do budoucna chceme využívat významnou část konektivity od jiných poskytovatelů, než je společnost Cetin," doplnil Budník.

Úvodní foto: © Tommi - Fotolia.com


Komentáře