Průmyslové flash paměti s propustností až 115 MB/s představil Apacer

Průmyslové flash paměti s propustností srovnatelnou se SATA zařízeními a s možností pracovat při teplotách až 85 stupňů Celsia, uvedl na náš trh Apacer.

Průmyslové flash paměti s propustností až 115 MB/s představil Apacer


Apacer CF6Jde o tři modely paměťových karet CF (CompactFlash), z nichž dvě mají kapacitu 64 GB (ve standardní a tzv. Premium verzi) a třetí 128 GB. Zatímco obě 64GB varianty využívají čipy SLC (Single-Level Cell), 128GB varianta pracuje s levnějšími MLC. Výrobce doporučuje tyto produkty pro zařízení používané v lékařství, automobilovém průmyslu nebo armádě.

Nově představená generace CF6 výrazně zvyšuje přenosovou rychlost dat až na hodnotu 115/80 MB/s, čímž se paměťové CF karty Apacer dostávají téměř na úroveň rozhraní SATA. Všechny karty využívají standardní 50pinový konektor.

Co se týče datových přenosů, novinky podporují PIO-6, Multi-Word DMA-4 a Ultra DMA-6, přičemž všechny režimy odpovídají specifikaci CFA 6.0. Díky kompatibilitě s PCMCIA-ATA a podpoře napájecího napětí 5 V a 3,3 V nabízí šestá generace CF karet vysokou flexibilitu využití pro různá zařízení.

Korektní provoz je v případě nově představené šesté generace zaručen v široké škále okolních teplot (-40 °C až 85 °C). Spolehlivé ukládání a přenos dat jsou dále podpořeny využitím kódu pro opravu chyb (72bitový ECC), sledováním opotřebení a monitorovacím systémem S.M.A.R.T.

Apacer nabízí i rozšířený nástroj pro ochranu proti zápisu. „Série Premium  má hardwarový přepínač umístěný na dolní hraně karty. Při zapnuté ochraně mohou uživatelé data pouze číst. Takové opatření znemožní nechtěné smazání dat způsobené neopatrnou manipulací se souborovým systémem. Přepínač rovněž ochrání data před neoprávněnými zásahy,“ uvádí Jeff Lin, ředitel divize vestavěných aplikací společnosti Apacer.

 

Úvodní foto: © Poles - Fotolia.com


Komentáře