První ADSL router s podporou gigabitového Wi-Fi

D6300B, prý první ADSL2+ Wi-Fi router, který podporuje specifikace 802.11ac, uvedl na náš trh Netgear.

První ADSL router s podporou gigabitového Wi-Fi


Směrovač mimo jiné podporuje technologii Beamforming+ pro lepší pokrytí WLAN, IPv6, možnost vypnutí Wi-Fi i celého přístroje či podporu tzv. návštěvnické sítě.

Přístroj obsahuje gigabitový WAN port pro další typy internetového připojení, přičemž uživatelé mohou mezi nimi přecházet bez nutnosti přenastavovat svoji síť.

Umožňuje provoz s kombinovanou přenosovou rychlostí Wi-Fi až 1 600 Mb/s (1,6 Gb/s) a je tak až třikrát rychlejší než zařízení standardu 802.11n. Model D6300B je zpětně kompatibilní se staršími Wi-Fi standardy.

Přístroj obsahuje samostatný gigabitový ethernetový WAN port pro kabelové nebo optické širokopásmové připojení. Uživatelé mohou snadno přecházet mezi kabelovým, optickým i ADSL připojením bez nutnosti přenastavovat svoji domácí síť nebo nahrazovat svůj router za jiný.

Model D6300B podporuje i cloudovou službu ReadyShare Cloud, jež umožňuje vytvořit vysoce zabezpečený privátní cloud pro snadný přístup k souborům a jejich sdílení přes internet.

Udržuje mj. všechny soubory bezpečně uložené v kanceláři či doma na externím USB úložišti připojeném k routeru, a nabízí možnost data odkudkoli a kdykoli vzdáleně přenášet, upravovat či sdílet prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače.

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com


Komentáře