První laserový projektor se pyšní vyšší svítivostí i spolehlivostí

První jednočipový laserový projektor DLP se světelným výkonem 6 500 lumen uvedl na trh Panasonic. Podle výrobce může nepřetržitě fungovat nejméně dva roky.

První laserový projektor se pyšní vyšší svítivostí i spolehlivostí


Jde o modely PT-RZ670 a PT-RW630 s rozlišením 1 920 x 1 200, respektive 1 280 x 800, které nabízejí 20 000 hodinami provozu bez výměny světelného zdroje a flexibilní možnosti instalace. Díky vysoké spolehlivosti je vhodný pro kritické aplikace, jako jsou například dohledová centra pro řízení dopravní světelné signalizace.

Projektor lze snadno instalovat pro projekci na výšku i na šířku a lze jej naklopit v jakémkoliv úhlu, aniž by to mělo na rozdíl od tradičních projektorů s lampovým zdrojem vliv na životnost světelného zdroje.

Model PT-RZ670 má také zabudovanou funkci geometrické úpravy umožňující promítání na zakřivené nebo nepravidelně tvarované plochy, díky čemuž je vhodný pro muzea, výstavní síně nebo prezentační místnosti, kde je rozhodujícím faktorem kreativita.

Laserový projektor podle výrobce reprodukuje o 150 % jasnější barvy a až o 230 % jasnější žlutou než konvenční projektor s jasem 7 000 lumenů.

Projektory jsou rovněž kompatibilní s technologií Digital Link, která umožňuje přenos digitálního signálu (HDMI, nekomprimované HD video a řídicí povely) pomocí jediného kabelu LAN na vzdálenost až 100 metrů.

 

Úvodní foto: © Panasonic


Komentáře