První open source sada pro podniková big data

Pivotal uveřejnil sadu Big Data Suite, která prý jako první v oboru nabídne základní součásti sady v podobě otevřeného kódu.

První open source sada pro podniková big data


Základní součásti sady – databáze pro datové sklady Greenplum Database s architekturou MPP, SQL systém HAWQ běžící na analytickém enginu Hadoop a  in-memory databáze GemFire typu NoSQL – budou vůbec poprvé založeny na open source jádru.

Vznikne tak otevřené, plně funkční jádro, které zajistí dostatečnou odolnost aplikací, pokročilou podporu klientů, optimalizaci výkonu pro náročné podnikové úlohy a pokročilé provozní nástroje.

Sada tak přináší agilní datové řešení, které lze flexibilně nasadit s využitím cloudových technologií.

Navíc podporuje běžný spotřební hardwaru, služby postavené na bázi zařízení, virtualizovaných instancí i veřejných, privátních a hybridních cloudů.

Součástí bude také nástroj Cloud Foundry Operations Manager, který zajišťuje funkce sady Big Data Suite jako služby doplňující aplikace Cloud Foundry.

Podniky podle výrobce získají výkonné nástroje pro pokročilé analýzy a práci s daty a navíc i portfolio stavebních kamenů k podpoře vlastních škálovatelných aplikací orientovaných na data v prostředích hybridního cloudu.

Big Data Suite zahrnuje i několik nových aplikačních služeb:

  • Big Data Suite on Cloud Foundry – Vytěžuje informace využitím aplikací běžících na otevřené cloudové platformě poskytované jako služba.
  •  Spring XD – Škálovatelný open source distribuovaný rámec pro přijímání dat, dávkové zpracování a správu analytických kanálů.
  • Redis – Škálovatelný open source server pro ukládání dat typu klíč
  • RabbitMQ – Škálovatelné open source řešení fronty zpráv pro aplikace.
Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com


Komentáře