Prý nejvýkonnější průmyslový tablet nabízí v Česku Xplore

Nejnovější variantu vysoce odolných tabletů představila společnost Xplore. Na českém trhu jej dodává firma Nowatron Elektronik.


Odolný tablet Xplore iX104C5, podle výrobce nejvýkonnější TabletPC na trhu, je osazen dvoujádrovým procesorem Intel Core i7 – 620UE, určeným přímo pro mobilní zařízení. Díky technologii Turbo Boost tento čip dosahuje v plném zatížení pracovní frekvence 2,13 GHz, zatímco v klidu pouze 1,06 GHz.
K vysokému výkonu přispívá také až 8 GB paměti RAM typu DDR3 a užití až dvou SSD disků s rozhraním mSATA, které lze zapojit do RAID 0 nebo 1, čímž se zajistí zrychlené čtení a zápis dat, nebo redundantní ukládání (z bezpečnostních důvodů).
Mezi nejdůležitější vlastnosti tabletu z hlediska odolnosti patří tuhé, vícevrstvé šasi ze slitiny hořčíku, chráněné gumovými krytkami rohů, či vodě a prachu odolné konektory, které zamezují průniku vody a nečistot dovnitř zařízení.
Tablet iX104C5 prošel testováním v laboratořích na armádní certifikaci MIL-STD 810G a krytí IP67, což vyjadřuje vlastnost, že tablet lze za provozu dokonce ponořit do vody. Provozní teplota tohoto zařízení se pohybuje od -20°C do +60°C, přičemž tablet odolá krátkodobému teplotnímu šoku od -51°C do +71°C.
Pro využití v terénu je uzpůsoben i odolný displej s LED podsvícením o velikosti 10,4". Ten je vybavený technologií AllVue Xtreme zaručuje dobrou čitelnost jak na přímém slunci, tak v režimu nočního vidění. Díky zabudované čtečce otisku prstů lze předejít zneužití dat při možném zcizení tabletu.
Tablet  je dodáván ve čtyřech základních provedeních v závislosti na typu užívání(všeobecný, speciálně modifikovaný pro potřeby vojenských a bezpečnostních složek, pro použití v laboratořích, farmaceutických a elektronických výrobnách a konečně pro aplikace, které nevyžadují vysoký výpočetní výkon. Pro snížení nákladů se může dodávat i s procesorem Intel Celeron Dual-Core U3405 a se standardním odolným displejem bez technologie AllVue Xtreme.Komentáře