Půlgigabitové přenosy přes elektrické rozvody nabídl Zyxel

Přenosy HD videa či jiných datově intenzivních aplikací v rámci domácí datové sítě nabídnou ethernetové adaptéry Mini Powerline od Zyxelu.


Model PLA4201 využívá technologii IEEE1901 500 Mb/s, která podle výrobce zaručuje až o 60% vyšší spolehlivost při streamování HD dat ve srovnání s technologií HomePlug AV 200 Mb/s Powerline.

PLA4201 si tak prý například poradí s více streamy současně – je možné současně hrát několik her, streamovat multimediální data a surfovat po internetu.

PLA4201 podporuje také technologii Advanced QoS (Quality of Service), která umožňuje nastavit prioritu dat podle typu (např. on-line hraní, sledování videa nebo VoIP). Nastavení zabezpečení je rovněž relativně snadno nastavitelné  – stačí zasunout dvojici adaptérů do zásuvek a stisknout tlačítko WPS na obou adaptérech a přístroje okamžitě naváží zabezpečenou komunikaci. Přenos dat je chráněn 128bitovým šifrováním AES (Advanced Encryption Security).

PLA4201 má konstrukci, která podle výrobce snižuje energetické ztráty až o 88 %. Když je například ethernetový spoj neaktivní po dobu 60 sekund, adaptér automaticky aktivuje úsporný režim s příkonem pouze 0,5W.Komentáře