Q-Check zkontroluje, jak dobře či špatně je na tom vaše datové centrum

Službu Data Center Q-Check, která obsahuje rychlou a základní analýzu přímo v datovém centru, uvedl na trh Altron. Určená je pro provozovatele datových center nebo serveroven bez ohledu na jejich velikost.

Q-Check zkontroluje, jak dobře či špatně je na tom vaše datové centrum


Služba vychází z vlastní metodiky Altronu – prostřednictvím standardizovaných nástrojů a za pomoci dosavadních zkušeností Altronu se hodnotí stav podpůrného technologického vybavení datového centra nebo serverovny. Výsledky analýzy se zákazníkům doručí během několika dní v jednoduché a přehledné formě.

Služba také zahrnuje základní seznam zjištěných rizik a návrh opatření, která povedou k optimalizaci provozu například z pohledu chlazení, napájení, prostorového využití i fyzické ochrany.

„Nová služba Data Center Q-Check představuje pro zákazníky rychlý a stručný zdroj informací o zdravotním stavu jejich datového centra nebo serverovny. Data pak lze efektivně využít pro standardní a plnohodnotné audity klíčových technologických oblastí,“ uvádí Petr Ding, technický ředitel ve společnosti Altron.

Q-Check je k dispozici globálně, pro Českou republiku je její cena stanovená na 36 000  Kč.

Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com


Komentáře