Recenze: Jaké jsou Windows 7 v praxi?

Po poměrně krátké době přichází na trh nástupce nejrozšířenějšího operačního systému nazvaný jednoduše Windows 7. Jaký je? Na to hledali odpověď naši kolegové z PC Worldu, proto si nenechte ujít jejich komplexní článek, na který tímto všechny čtenáře uporozňujeme.


Stejně jako u předchůdce sáhl Microsoft po modelu postupného vypouštění vývojových verzí s omezenou platností, které dal k dispozici téměř komukoliv. Před uvedením konečného produktu tak vytvořil rozsáhlou komunitu příznivců i odpůrců. Ti první zde však mají jednoznačně navrch. Velmi dobrá podpora od výrobce provází Windows 7 už od první beta verze. Microsoft dokonce, ve snaze zabránit propadu nepříliš povedených Windows Vista, nabízí předprodej licencí přímo ve svém eshopu. Podobně postupují i majoritní výrobci hardware, kteří prodávají počítače společně s letáčkem na bezplatný upgrade. Visty tak definitivně skončí v propadlišti dějin, jejich očekávaný nástupce je totiž už dnes úspěšnější.

Ačkoliv si uživatelé na Windows 7 ještě pár týdnů počkají, v redakci našeho sesterského PC Worldu se už finální verze několik týdnů intenzivně testuje. Prezentovaná recenze tak patří nejen výčtu technologických a uživatelských novinek, ale také souhrnu subjektivních dojmů z práce v nově pojatém operačním systému, jenž posunul ergonomii ovládání zase o kousek dopředu. Článek najdete na této adrese:

https://pcworld.cz/software/recenze-windows7-ultimate-uspech-nebo-propadak-8107Komentáře