Řešení desktopu jako služby usnadní nasazení virtualizace desktopů ve firmách

Společnou iniciativu zaměřenou na poskytování virtualizace desktopů jako služby oznámily společnosti Citrix, Microsoft a Wipro Technologies. Novinka nese označení Wipro Desktop as a Service“ a jejím účelem je pokrýt potřeby specifických oborů, například školství, průmyslové výroby, bankovnictví a zdravotní péče. Aktuálně je produkt k dispozici pro betatesty, všeobecně dostupná bude v prvním čtvrtletí 2011.


Řešení Wipro DaaS je založeno na produktu Citrix XenDesktop a využívá doručovací technologii FlexCast pro poskytování mnoha typů virtuálních desktopů – hostovaných nebo lokálních, fyzických nebo virtuálních – přizpůsobených na míru požadavkům konkrétního uživatele z hlediska výkonu, bezpečnosti a flexibility.

Řešení využívá také VDI Premium Suite, který obsahuje VDI infrastrukturu a ovládací software od Microsoftu, který umožňuje zákazníkům virtualizovat, spravovat, streamovat a dálkově zobrazovat aplikace a poskytovat desktopy.

Řešení může být hostováno v datových centrech Wipro nebo přímo u zákazníka. Nahrazuje tak podle výrobce složité projekty zakázkových implementací předkonfigurovaným, snadno instalovatelným a spustitelným doručovacím modelem, který vychází z nejběžnějších uživatelských požadavků, aby zkrátil realizaci řešení a zlepšil výkon a škálovatelnost virtuálních desktopů. Uživatelé mohou využívat výhod hostované služby s minimálními vstupními náklady a bez časových ztrát při zavádění řešení.Komentáře