Řešení dovolující jednoduše kombinovat privátní, veřejný i hybridní cloud představilo IBM

Novou generaci cloudových služeb a technologií představila společnost IBM. Určena je pro firmy, které hodlají přecházet s klíčovými obchodními procesy do prostředí cloudu.


Díky novému rozšíření služeb si lze prý vůbec poprvé vybrat klíčové charakteristiky veřejného, privátního a hybridního cloudu podle požadavků svých pracovních úloh – od jednoduché webové infrastruktury až po složité podnikové procesy.

Cloud je podle vyjádření IBM jejich stěžejní růstovou oblastí a má do roku 2015 vygenerovat tržby okolo sedmi miliard dolarů.

 

Nové nabídky cloudových služeb podle výrobce zahrnují:

  • SmartCloud – nová verze cloudové platformy podnikové třídy provozované v prostředí datových center IBM - nabízí finanční úsporu a škálovatelnost veřejného cloudu v kombinaci se zabezpečením, spolehlivostí a podpůrnými službami privátního prostředí.
  • Workload Deployer – cloudová platforma (specializované hardwarové cloud řešení) pro rychlé a efektivní vytváření a integraci cloudových služeb. Klientům umožní používat grafické uživatelské rozhraní ke snadné instalaci aplikací, konfiguraci databází a nastavení zabezpečení cloudových služeb, které využívají nebo dodávají svým zákazníkům.  Produkt je založený na řešení WebSphere CloudBurst Appliance a umožňuje sestavit přizpůsobené cloudové služby v rámci virtualizovaných prostředí x86, Power a zVM. Workload Deployer obsahuje monitorovací funkce, mechanismy řízení životního cyklu a elasticity a může výrazně zjednodušit a urychlit nasazení cloudu.


Komentáře