Řešení pro jednoduché vytváření privátních cloudů představil Microsoft

Hyper-V Cloud, soubor programů a služeb umožňujících podnikům a organizacím budovat jednodušeji vlastní infrastrukturu takzvaných privátních cloudů s využitím platformy Windows Server, představila společnost Microsoft.


Ve spolupráci s partnerskými společnostmi Dell, Fujitsu, Hitachi, HP, IBM či NEC (v Česku jsou partnerem Microsoftu pro cloudová řešení firmy Ignum, Quantasoft a Web4U) bude Microsoft v rámci nabídky Hyper-V Cloud poskytovat zákazníkům přednastavené a otestované infrastruktury a služby, což podle dodavatele v praxi umožní implementovat privátní cloudy rychleji a s nižšími riziky.

Pro privátní cloudy Microsoft dosud nabízel mimo jiné řešení Windows Server 2008 R2 Hyper-V nebo správní systémy řady System Center. S programem Hyper-V Cloud Fast Track, který je součástí nové nabídky, však zákazníci získají přístup k široké nabídce přednastavených a otestovaných konfigurací pro implementace privátních cloudů, které v sobě zahrnují výpočetní kapacity, úložiště, sítě i software pro virtualizaci a správu.

Součástí nabídky programu Hyper-V Cloud Fast Track je například referenční architektura HP Cloud Foundation for Hyper-V kombinující HP BladeSystem Matrix, Microsoft System Center a Windows Server 2008 R2 Hyper-V. Jde o řešení pro provoz podnikových aplikací v rámci privátního cloudu, které zkracuje čas potřebný k implementaci, umožňuje dynamické přidělování fyzických i virtuálních zdrojů a poskytuje nástroje pro komplexní správu virtualizované infrastruktury a aplikací.

Mezi další součásti nabídky Hyper-V Cloud patří například program Hyper-V Cloud Service Provider pro poskytovatele služeb, kteří budou na jeho základě poskytovat zákazníkům infrastrukturu v rámci veřejných i privátních cloudů jako hotovou, plně hostovanou službu. Dalšími součástmi jsou návody Hyper-V Cloud Deployment Guides nebo konzultační služby Hyper-V Cloud Accelerate.

„Řada zákazníků zvažuje využití výhod cloud computingu, mezi které patří rychlé nasazení služeb, vyšší flexibilita nebo nižší náklady, chtějí si však současně zachovat maximální kontrolu nad fyzickou infrastrukturou a bezpečnostními politikami. Naše nová nabídka jim umožní nasazovat a provozovat služby privátního cloudu na vlastní fyzické infrastruktuře rychleji a jednodušeji než dříve,“ řekl Petr Váša, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft.Komentáře