Řešení sítí Wi-Fi s rychlostí až 900 Mb/s nabízí NETGEAR

Společnost NETGEAR je v současnosti jediným dodavatelem na tuzemském trhu, který nabízí směrovač i i kompatibilní adaptér Wi-Fi s rychlostí až 900 Mb/s.


Společnost oznámila dostupnost dvoupásmového adaptéru WNDA4100 na českém a slovenském trhu. Díky tomuto adaptéru je NETGEAR zatím jediným výrobcem, který zákazníkům  umožňuje využít síť Wi-Fi s přenosovou rychlostí až 900 Mb/s. V českých a slovenských obchodech lze totiž najít jak směrovač (WNDR4500), tak i adaptér (WNDA4100), které tuto přenosovou rychlost podporují.

NETGEAR WNDR4500Směrovač Wi-Fi WNDR4500
Bezdrátový gigabitový dvoupásmový směrovač WNDR4500 vstoupil na trh na konci loňského roku a mezi prvními přístroji nabídl maximální rychlost bezdrátového přenosu dat až 900 Mb/s. Kromě vysoké rychlosti a mnoha funkcí nabízí i větší dosah a pokrytí sítí než předchozí generace směrovačů. K dispozici má mimo jiné i dva porty USB, díky kterým je možno současně tiskárnu a externí disk. Model WNDR4500 je v současnosti nejvýkonnějším routerem společnosti NETGEAR na českém trhu. Jeho základem je výkonný procesor Broadcom BCM4706, paměť flash 128 MB a paměť RAM 128 MB. Tato kombinace například umožňuje rychlejší přenos dat mezi sítí a diskem připojeným ke směrovači pomocí rozhraní USB.

Směrovač je plně kompatibilní s nástrojem pro správu kancelářských směrovačů NETGEAR Genie. Tato bezplatná aplikace založená na technologii SiteView dokáže odhalit spoustu informací o místní síti i okolních sítích Wi-Fi, automaticky opravuje běžné síťové problémy, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí sítě. Model NETGEAR WNDR4500 lze pomocí tohoto nástroje navíc i konfigurovat. Směrovač obsahuje i nástroj Live Parental Controls, díky němuž mohou nejen rodiče, ale i správci podnikových sítí snadno určit, které webové stránky jsou svým obsahem nevhodné pro jejich děti či zaměstnance, a k takovým stránkám pak zakázat přístup.

NETGEAR WNDA4100Adaptér Wi-Fi WNDA4100
Dvoupásmový bezdrátový adaptér USB WNDA4100 zajistí připojení notebooků, stolních počítačů, smartphonů, tabletů a dalších multimediálních přístrojů k síti Wi-Fi teoretickou rychlostí až 900 Mb/s. Tato rychlost je ideální pro náročné aplikace pracující se streamováním HD videa nebo stahování objemných souborů. Technologie Push ‘N’ Connect navíc umožňuje vytvořit bezpečné připojení přístrojů Wi-Fi jediným stisknutím samostatného tlačítka. Model WNDA4100 vhodně doplňuje směrovač WNDR4500.

Společnost NETGEAR umožňuje využívat výhody bezdrátové sítě s přenosovou rychlostí 900Mb/s i uživatelům, kteří vlastní směrovač podporující rychlost 900 Mb/s od jakéhokoli jiného výrobce. Adaptér samozřejmě komunikuje i s modely nabízejícími nižší rychlosti.

„Směrovačů Wi-Fi nabízejících bezdrátové připojení teoretickou rychlostí až 900 Mb/s je na českém trhu několik, ale až dosud chyběly kompatibilní adaptéry,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Díky zahájení prodeje adaptéru pro technologii Wireless-N900 už využívání nejrychlejší Wi-Fi nic nebrání – a to ani majitelům směrovačů jiných značek.“

Doporučené ceny
Oba přístroje jsou dostupné u všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4 900 Kč (WNDR4500), resp. 1 800 Kč (WNDA4100). Ceny jsou uvedeny s DPH.Komentáře