Řešení správy informací z různých zdrojů nabízí HP – podniky se už prý nemusí bát regulací či auditů

Řešení pro správu záznamů, které firmám umožní snížit provozní rizika související s rostoucími nároky zákonných norem, představila společnost Hewlett-Packard.


Jedná se o produkt TRIM 7, jež dovoluje transparentně spravovat všechny záznamy na serveru Microsoft SharePoint v jediném prostředí bez ohledu na zdroj. Zahrnuje tedy například dokumenty a informace z blogů, článků wiki (elektronická encyklopedie), diskuzí, formulářů, kalendářů či pracovních postupů na serveru SharePoint.

Novinka umožňuje transparentní zachycování, vyhledávání a správu všech typů fyzických a elektronických informací uložených na platformě Microsoft Office SharePoint Server 2007 i v chystané nové verzi SharePoint Server 2010.

TRIM 7 poskytuje dva nové moduly:

— Records Management zlepšuje správu záznamů transparentním přístupem k veškerému obsahu uchovávanému na platformě TRIM přímo z pracovního prostoru SharePoint Serveru.

— Archiving pomáhá zákazníkům snižovat riziko ztráty dat při uvolňování úložných a systémových prostředků na serveru SharePoint. Tento modul archivuje vybrané objekty nebo i celé weby ze serveru SharePoint na TRIM. Archivace probíhá na pozadí, což umožňuje uživatelům převést celé weby SharePoint Serveru offline, aniž by byl narušen nepřetržitý přístup k informacím.

Díky novému rozhraní webového klienta a konfigurovatelným funkcím lze novinku nasadit v řádu týdnů. Kromě toho zdokonalené indexovací a vyhledávací funkce prý umožňují zákazníkům zkrátit dobu věnovanou hledání důležitých informací a dobu odezvy na požadavky o předložení dokladů, potvrzení o shodě a auditu.

„Firmy v současnosti potřebují řešení, jež jim pomohou zvládat nárůst velkých objemů informací,“ řekl Mark Gilbert, viceprezident výzkumu ve společnosti Gartner. „Rychle proto vznikají nová řešení tvorby a správy podnikového obsahu v různých formátech a z různých zdrojů. Tento trend skutečně mění to, jak organizace fungují.“Komentáře