Řešení usnadňující správu cloudů připravují HP a VMware

Spolupráci s firmou VMware ohledně vytvoření komplexního řešení pro správu cloudové infrastruktury oznámila společnost HP. Bude se jednat o kombinaci softwaru VMware vCloud Director s produkty HP BladeSystem Matrix a HP Cloud Maps, jež umožní snadněji škálovat virtualizované zdroje a rychleji se tak přizpůsobovat měnícím se obchodním požadavkům. Technologické preview novinky by mělo být představeno do konce letošního roku.


 

Díky novému rozšíření HP Insight Control for VMware vCenter Server mohou uživatelé navíc optimalizovat svá IT prostředí a snížit jejich složitost prostřednictvím vylepšených možností správy. Řešení představuje vysoce výkonný systém pro řízení a administraci virtualizovaných systémů, včetně jejich komplexního monitoringu, vzdálené správy a optimalizace napájení přímo z konzoly VMware vCenter Server.

Kombinací fyzického a virtuálního pohledu mohou zákazníci snížit složitost svých stávajících serverových prostředí a monitorovat stav či výkon virtuálních strojů i hostitelských systémů. Integrovaný nástroj pro řešení problémů, výkonná vzdálená správa a proaktivní řízení výkonu dále zjednodušují provoz datových center a zároveň snižují rizika i energetické náklady.

Společnosti VMware a HP budou dále spolupracovat na vývoji referenční architektury, která poskytne integrované řešení pro SMB firmy, podniky, prostředí cloud computingu a virtualizaci klientů.

Tato novinka usnadní zákazníkům vytváření návrhů integrovaných IT prostředí a zavádění nejefektivnějších pracovních postupů. Navíc přinese zákazníkům snazší implementaci virtualizovaných řešení, která budou nejvhodnější pro jejich individuální obchodní cíle.Komentáře