RIO Media přichází s rezidenčním internetem 50/50, konkurovat chce především jeho cenou

S novou nabídkou lokálního vysokorychlostního rezidenčního internetu přichází společnost RIO Media. Připojení o rychlosti 50/50 Mb/s tato firma nabízí za 238 Kč měsíčně, čímž chce konkurovat již zavedeným operátorům.


Rychlost dnešní doby zvyšuje i nároky na rychlost komunikace. Se standardním připojením o rychlosti kolem 1 Mb/s trvá stahování jedné standardní fotografie o velikosti 2 MB cca 16 sekund, při rychlosti internetu 50 Mb/s se doba stahování zkrátí na 0,32 sekundy, kdy tedy její stahování uživatel ani nevnímá.

Společnost RIO Media nabízí na svých pevných sítích vysokorychlostní internet standardně s parametry na plně optické síti 50/50 Mb/s nebo na opticko-metalické síti 25/5 Mb/s (rychlost stahování/rychlost odesílání) za cenu 238 Kč/měsíc bez nutnosti vlastnit pevnou linku. Vysoká rychlost rezidenčního připojení je důležitá také vzhledem k rostoucímu zájmu o práci z domova, kdy jsou často přenášeny větší objemy dat mezi firemními systémy a počítačem uživatele.

Společnost RIO média se soustředí na zákazníky především ve středních a severních Čechách a na severní a střední Moravě, přičemž služby jsou dostupné pro 350 tisíc domácností. Pevné sítě pokrývají více než 100 tisíc domácností a radiové sítě dalších zhruba 250 tisíc.Komentáře