Rizikové obchodování na platformě eBay způsobila kritická zranitelnost

Kritickou zranitelnost typu RCE (vzdálené spuštění kódu) objevila v e-commerce platformě eBay Magento firma Check Point.

Rizikové obchodování na platformě eBay způsobila kritická zranitelnost


Pokud se zneužije, může útočník plně ohrozit jakýkoli internetový obchod na platformě Magento a získat například informace o kreditních kartách a další finanční a osobní údaje zákazníků.

Zranitelnost umožňuje jakémukoli útočníkovi obejít všechny bezpečnostní mechanismy a získat kontrolu na obchodem a také získat jeho kompletní databázi.

„On-line nakupování je stále oblíbenější, takže stránky obchodů jsou čím dál častěji terčem hackerů. Jsou pro ně zlatým dolem plným informací o kreditních kartách,“ říká Shahar Tal, Malware and Vulnerability Research Manager ve společnosti Check Point Software Technologies.

„Odhalená zranitelnost představuje významnou hrozbu, nejenom pro jeden obchod, ale pro všechny maloobchodní značky, které používají platformu Magento pro své on-line obchody, což představuje asi 30 % e‑commerce trhu.“

Analytici minulý týden oznámili, že útočníci ze dvou IP adres patřících Rusku se snaží zneužít zmíněné zranitelnosti - začínají tím, že se snaží vytvořit falešný administrátorský účet, který pak pravděpodobně později využijí k nekalým činnostem.

Není tedy záhodno váhat nad instalací příslušné patche, která je už pro platformu Magento k dispozici.


Úvodní foto: © Pavel Ignatov - Fotolia.com


Komentáře