RSA chrání pomocí big dat firemní uživatele včetně těch mobilních

Svůj bezpečnostní systém Adaptive Authentication vylepšila firma RSA. Podle jejích představitelů usnadní zabezpečení před pokročilými hrozbami a chrání i mobilní zařízení.


Do varianty Adaptive Authentication On Premise (AAOP) jsou nově začleněny funkce rozpoznávání trojských koní, včetně ochrany před útoky s využitím proxy IP adres a injektáží kódu HTML. AAOP tak podle dodavatele chrání proti technikám Man in the Browser (MITB) a Man in the Middle (MITM), které se uplatnily v nejnovějších útocích typu trojských koní – včetně napadení účtů koncových uživatelů.

Řešení Adaptive Authentication je založeno na technologii Risk Engine, která využívá pro detekci malwaru a jiných škodlivých jevů prostředky big dat. Pro ověření aktivity uživatelů například pracuje se sadou více než 100 různých ukazatelů rizika, včetně identifikace zařízení a profilů chování.

AAOP mimo jiné rozpoznává anomální interakce a upozorní na ně firemní správce, kteří se mohou rozhodnout je blokovat, sledovat nebo si před dokončením transakce vyžádat další ověření.

Nově RSA podporuje i informace o poloze a vylepšené rozpoznávání mobilních zařízení. Informace o poloze se shromažďují prostřednictvím Wi-Fi, triangulace mobilních vysílačů a technologie GPS. Cílem je rozpoznat polohy, které jsou pro daného uživatele nové, pokusy o podvodné transakce vzhledem k nereálným rozdílům rychlosti pohybu po zemi a situace, kdy pokus o přístup přichází z oblasti známé jako vysoce riziková. Shromažďují se i další charakteristiky mobilních zařízení.

Podle nedávného výzkumu společnosti Aite Group způsobily útoky typu převzetí účtu v roce 2011 společnostem ztráty přes 400 milionů dolarů. Odhaduje se, že toto číslo se do roku 2016 zvýší o 94 % – na téměř 800 milionů dolarů. Odhaduje se, že na převzetí uživatelských účtů se zaměřuje 30 milionů malwarových hrozeb.

 

 

Řešení RSA Adaptive Authentication podle výrobce přináší následující nové funkce:

-         Ochrana proti injektáži HTML – Rozpoznává podvodné změny v zobrazení prohlížečů koncových uživatelů spojené s útoky MITB, jež se pokoušejí manipulovat s platbami nebo získat další údaje uživatele, jako jsou čísla sociálního pojištění, platebních karet nebo kódy PIN.

-         Rozlišení lidských a strojových útoků – Chrání proti pokročilým trojským koním, jež útočí pomocí automatizovaných skriptů, podvodně přidávají příjemce plateb a převádějí peníze na účty bílých koní. Software využívá ochranu proti lidským a strojovým útokům, která rozpoznává, zda je datový vstup spojen s pohyby myši nebo zadáváním z klávesnice. Navíc toto řešení rozlišuje také uživatele, kteří mají v prohlížeči zapnutou funkci automatického dokončování, a příslušně upraví hodnocení rizik.

-         Rozpoznání útoků typu proxy – Útoky typu proxy využívají kyberpodvodníci k přihlášení do banky z proxy IP adresy. To jim umožňuje proniknout do účtu uživatele prostřednictvím jeho skutečné IP adresy a dosáhnout tak kladného výsledku při identifikaci zařízení. Řešení určí, kdy přihlášení nebo transakce probíhá prostřednictvím adresy proxy, jež není pro uživatele identifikovaného pomocí skutečné IP adresy běžná, a dynamicky podle toho upraví reakci na riziko.Komentáře