RSA odhalí malware uvnitř firmy i na dálku

Službu CyberCrime Intelligence Service, která organizacím pomáhá identifikovat počítače, informační aktiva a identity napadené trojskými koňmi nebo jinými on-line útoky, oznámila společnost RSA.


Novinka podle dodavatele pomáhá IT specialistům lépe pochopit a izolovat případná zranitelná místa v rámci podnikového prostředí, aby mohli upravit bezpečnostní opatření, zacelit mezery v zabezpečení a zajistit lepší ochranu organizací před pokusy podvodníků o krádež podnikových materiálů.

Produkt je založen na službě RSA FraudAction a využívá nepřetržité monitorování a odhalování problémů, upozornění a zprávy poskytované týmem zkušených analytiků společnosti RSA.

Pokročilé formy škodlivého softwaru, jako je například trojský kůň Zeus, mohou podle RSA nepozorovaně zachytávat širokou škálu dat a přihlašovacích údajů uložených na podnikových stolních a přenosných počítačích, včetně důvěrných informací, jako jsou právní dokumenty, zdravotní dokumentace a podniková tajemství.

Mnoho organizací si nicméně neuvědomuje, jaký dopad škodlivý software, který představuje významnou hrozbu pro jejich informace a chod podniku, může na jejich systémy mít. Nedávný průzkum provedený centrem RSA Anti-Fraud Command Center odhalil rozsáhlou míru napadení v sítích společností na žebříčku Fortune 500. Společnost RSA zjistila, že v rámci této skupiny největších světových společností 88 % z nich (celkem 441) používalo systémy, ke kterým přistupovaly napadené počítače, a že u 60 procent firem (celkem u 299) došlo k případům odcizení informací o e-mailových účtech.Komentáře