Rychlejší velkoformátový tisk nabídne novinka od Canonu

Novou modelovou sérii velkoformátových inkoustových tiskáren imagePrograf PRO ohlásil Canon. Přinášejí podle výrobce výrazně vyšší rychlost tisku i jeho lepší kvalitu.

Rychlejší velkoformátový tisk nabídne novinka od Canonu


Dvanáctibarevné tiskárny 2000 a 4000 podle výrobce jsou k dispozici v provedení o šířce 610 mm (24 palců) i 1 118 mm (44 palců). Využívají zcela nový pigmentový inkoust Lucia PRO a také bezbarvý inkoust Chroma Optimiser, který zajišťuje lepší výsledky při tisku na lesklý papír. Díky svému kompaktnímu provedení jsou vhodné pro kanceláře, studia i oddělení designu.

V provedeních o šířce 1 118 mm (44 palců), respektive 1 524 mm (60 palců)  jsou k dispozici modely 4000S a 6000S. Tyto tiskárny se podle tvůrců mohou pochlubit ergonomickým kompaktním designem, díky kterému jsou ideální pro použití v prostředích s požadavky na opravdu rychlý a prostorově náročný tisk, od umění přes reklamu až po další tvůrčí odvětví.

Díky systému L-COA PRO, který umožňuje snadné zpracování velkoobjemových podkladů ve vysokém rozlišení, zvládají nová zařízení tisknout výstupy v kvalitě plakátů dvakrát rychleji než současné osmibarevné modely imagePrograf.

Nová zařízení využívají systém dvou rolí, což umožňuje nepřetržité podávání papíru i navíjení tiskového výstupu. Nechybí ani podpora přímého tisku z paměťových zařízení USB.

K dispozici jsou i vysokokapacitní zásobníky inkoustu pro rychlý nepřetržitý tisk a nová velmi přesná tisková hlava o šířce 33 mm (1,28 palce).

Úvodní foto: Canon


Komentáře