Samostatný souborový systém s podporou až 15 petabajtů dat představila společnost EMC

Nové produkty NAS se škálováním mezi více systémy (scale-out) nabízejí kapacitu až 15 petabajtů v jediném souborovém systému a na jediném svazku a poskytují tak základní úložiště, které umožňuje maximálně využít příležitost skrytou v analýzách velkých objemů dat.


Prý největší samostatný souborový systém na světě představila společnost EMC. Jedná se o Isilon IQ 108NL, hardwarové zařízení typu scale-out NAS. Novinka využívá 3TB diskové jednotky Hitachi Ultrastar podnikové třídy v jednotce o velikosti 4U a lze jej škálovat až na kapacitu více než 15 petabajtů (PB) v jediném souborovém systému a na jediném svazku. Poskytuje tak základní úložiště umožňující maximálně využít příležitost skrytou v analýzách velkých objemů dat (Big Data).

EMC zároveň oznámila také novou softwarovou aplikaci Isilon SmartLock pro uchovávání dat, která umožňuje vysokou ochranu velkých objemů dat od jejich vytvoření až po archivaci.

Spojením nového produktu Isilon z řady NL-Series s operačním systémem OneFS 6.5 a hardwarovými produkty S200 a X200 typu scale-out NAS mohou podniky vytvořit ucelenou úložnou platformu pro zpracování velkých objemů dat, zjednodušit správu a dosáhnout maximální efektivity a flexibility IT.

Úspěšné využití velkých objemů dat předpokládá nasazení jednoduchého, škálovatelného a vysoce flexibilního základního úložiště, které je jádrem datacentra,“ tvrdí Richard Villars, viceprezident pro úložiště a manažerské strategie v IT ve společnosti IDC. „Řešení typu scale-out NAS výkon, možnosti škálování a jednoduchost potřebné k podpoře práce s velkými objemy dat a zajištění analýz v reálném čase přinášejí.“

Ceníková cena zařízení IQ 108NL činí 123 500 dolarů za uzel. Ceny aplikace SmartLock začínají na 1 950 dolarů za uzel.Komentáře