Samsung dodá do Androidu technologie pro podnikové zákazníky

Samsung a Google oznámily, že část technologie Samsung Knox bude integrována do příští verze operačního systému Android.


Nadcházející generace Androidu, která byla k vidění na Google I/O, bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat.  

Nezávislí dodavatelé softwaru (ISV) a vývojáři tak podle Samsungu mohou rozšířit potenciální cílový trh na širší společenství uživatelů Androidu s menším úsilím při implementaci.

Spolupráce obou firem je podle jejich vyjádření odpovědí na sílící potřebu odolné a bezpečné mobilní platformy. Současně zajišťuje, že uživatelé mají dál k dispozici známé rozhraní a oddělenou soukromou část zařízení, takže si mohou Android užít při práci stejně jako pro osobní použití. 

Samsung také nabízí prostřednictvím platformy Knox správu a úložiště aplikací. Kromě součástí Knox, které budou zařazené do nové generace platformy Android, bude Samsung i nadále rozvíjet své specializované služby, jako jsou nox EMM a Knox Marketplace.
Komentáře