Samsung představil 10nm mobilní čip Exynos 9, umí toho hodně

Aplikační procesor Exynos 9 Series 8895 představil Samsung. Podle výrobce jde o první procesorový čipset využívající 10nanometrovou výrobní technologií FinFET se zdokonalenou 3D tranzistorovou strukturou. Díky tomu je novinka oproti 14nm předchůdci o čtvrtinu výkonnější při spotřebě energie o celých 40 % nižší.

Samsung představil 10nm mobilní čip Exynos 9, umí toho hodně


Nový Exynos 9 series 8895 je také první procesor svého druhu, který nativně využívá gigabitový LTE modem s podporou pěti agregací (5CA) – to zajišťuje plynulý a stabilní tok dat při stahování s 5CA rychlostí až 1 Gb/s (Cat.16), resp. 150 Mb/s (Cat.13) při uploadu s 2CA.

Exynos 8895 je ve své podstatě osmijádrový procesor složený ze čtyř jader druhé generace, která zajišťují lepší výkon, a dalších čtyř jader Cortex-A53 pro nižší spotřebu energie. Díky technologii Coherent Interconnect  mají nové procesory integrovanou heterogenní stavbu systému, která umožňuje rychlejší výpočty širokého spektra aplikací jako jsou umělá inteligence a hluboké učení.

Exynos 8895 také zahrnuje výkonné GPU a multiformátový kodek (MFC), což zlepšuje podání 3D zobrazení. Díky podpoře GPU Mali G71 od ARM minimalizuje i čekací dobu pro 4K UHD VR a zlepšuje požitek z her.

Procesor Exynos 8895 má samostatnou procesní jednotku pro rozšířené bezpečnostní opatření využívané pro mobilní platby, které rozeznává otisky prstů.

Dále disponuje jednotkou pro zpracování obrazu Vision Processing Unit (VPU). Ta dokáže rozpoznat a analyzovat předměty nebo pohyby, a tím pomáhá zlepšit záznam videa, pořizování panoramatického smínku a technologii přístrojového vidění.

Úvodní foto: Samsung


Komentáře