Samsung v Česku prodal 900 tisíc mobilů

Nejprodávanějšími telefony roku 2019 byly Galaxy S10e a Galaxy A40, mezi tablety Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositelné elektroniky náramek Fit e.

Samsung v Česku prodal 900 tisíc mobilů


Prémiové smartphony řady Galaxy S10 zaznamenamenaly o 33% vyšší prodeje něž předloňské modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný zájem o skládací smartphony, kdy k loni uvedenému modelu Galaxy Fold letos i „véčkový“ model Galaxy Z Flip.

Samsung rovněž letos výrazněji saturoval trh zařízeními vybavenými technologií 5G. Rozšiřuje se vybavenost smartphonů několika různými typy objektivů fotoaparátů (Zoom, Wide, UltraWide, Macro), zejména pak u letošní prémiové řady Galaxy S20. Zvyšuje se zájem o mobilní platby a trendem je i rozšířenější využívání umělé inteligencie (AI) a umělé reality (AR).

Chytré hodinky jsou významným a rychle roustoucím segmentem v oblasti mobilních zařízení. Zvyšuje se zájem o bezkontaktní NFC platby jejich prostřednicvím. Trendem jsou také fitness funkce a zvyšující se zájem o eSIM. V případě sluchátek se pozornost upírá směrem k modelům True Wireless.

Vůbec nejprodávanějším prémiovým smartphonem Samsungu na českém trhu se loni stal model Galaxy S10e, následovaný nejvyšším prémiovým modelem Galaxy S10+. Ze střední třídy smartphonů Samsungu uživatelé loni nejvíce nakupovali Galaxy A40 a Galaxy A50. Nejžádanějším tabletem z prémiové řady Samsungu se loni na tuzemském trhu stal Galaxy Tab S5e a poté Galaxy Tab S6. Mezi tablety střední třídy byl nejžádanější Tab A 10.1. Nositelné elektronice vévodily chytré náramky Galaxy Fit e a poté chytré hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch Active2.

Úvodní foto: Samsung


Komentáře