Sanyo rozšíří produkci solárních panelů

Sanyo Electric plánuje rozšířit výrobu solárních článků ve dvou svých japonských závodech. Chce tak reagovat na rostoucí poptávku.


I přes právě probíhající hospodářskou krizi se výrobci Sanyo daří. Společnost chce investovat více než 65 miliónů dolarů do výstavby nové továrny v Ósace a zvýšit výrobní kapacitu v závodě v  Shimane. Zahájení výstavby nového závodu v západním Japonsku je plánováno právě na dnešní den, s dokončením se pak počítá v říjnu letošního roku. Podle společnosti Sanyo však výstavba nové továrny automaticky neznamená i spuštění výroby. To prý bude záviset až na aktuálních podmínkách na trhu.

Současná roční produkce firmy Sanyo je 340 megawattů. Do konce fiskálního roku 2010 (konec března 2011) má však vzrůst na 600 megawattů. Požadavky na výrobu solárních článků rostou každým rokem. Ještě před dvěma lety přitom byla výrobní kapacita společnosti Sanyo poloviční.

Novým akcionářem výrobce Sanyo by se brzy měla stát jiná japonská společnost – Panasonic. V současné době probíhají mezi oběma firmami intenzivní jednání, ovšem podle vyjádření obou společností spěje vše do zdárného konce. Panasonic chce prostřednictvím své nové akvizice vyrábět vlastní solární baterie.

Sanyo je v Japonsku druhým největším výrobcem solárních panelů. Primát drží společnost Sharp, jejíž výrobní kapacita je momentálně asi 710 megawattů. I Sharp však hodlá svoji produkci více než zdvojnásobit. V roce 2010 má být schopna kapacity 1,7 gigawattů.Komentáře