SAP a Microsoft oživují Duet

Společnosti SAP a Microsoft představily Duet Enterprise, software, který propojuje systémy MS SharePoint 2010 a ERP aplikace firmy SAP.


Podle mnohých odborníků tak obě firmy oživují iniciativu Duet, v rámci které byly v roce 2005 propojeny ERP systémy SAP se sadou MS Office. Duet Enterprise nabízí podobné funkce jako původní Duet, ale na rozdíl od něj je založen na Project Gateway, novém integračním frameworku SAP, který poskytuje snadnější a na standardech založený přístup k aplikacím SAP.

Duet Enterprise nabízí uživatelům předkonfigurovaný obsah a nástroje, které pomáhají urychlit vývoj kompozitních aplikací pro SAP a SharePoint. Dalšími prvky Duetu jsou například podpora jednotného přihlašování (single sign-on), správní a monitorovací nástroje či podpora pro využití v režimu off-line.

Podle vyjádření dodavatelů tak zákazníci mohou vytvářet kolaborativní pracovní prostředí, které jednoduše zprostředkovává informace ze SAP  uživatelům systémů MS SharePoint a MS Office. Duet Enterprise rovněž poskytuje integraci pracovních toků – například lze realizovat schvalovací procesy aplikací SAP prostřednictvím Outlooku či SharePointu.Komentáře