SAP kupuje za miliardy Aribu, providera cloudového řešení B2B

Více než čtyři miliardy dá za firmu Ariba, poskytovatele cloudového řešení pro e-commerce, společnost SAP. Řešení Ariba je zaměřeno především na komerční transakce typu business-to-business.


Akvizici už schválila správní rada Ariby a dokončena by měla být v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku – v závislosti na schvalovacím recesu různých regulačních úřadů a akcionářů.

Koupí Ariby SAP výrazně zvyšuje svou pozici na poli cloudových řešení.

Doplňuje tak další významnou akvizici cloudového poskytovatele, firmy SuccessFactors, za niž nedávno utratila 3,4 miliardy dolarů. SuccessFactors se přitom zaměřuje na aplikace pro řízení lidských zdrojů.

Ariba měla v loňském roce obrat 444 milionů dolarů a v současnosti má 2 600 zaměstnanců. Nadále by měla fungovat jako nezávislá dceřiná společnost SAPu a její dosavadní výkonný ředitel Bob Calderoni bude jmenován do správní rady SAPu.

Podle představitelů SAPu překročí počet zákazníků Ariby ještě v tomto roce milionovou hranici. „Růstový potenciál v této oblasti je opravdu obrovský,“ tvrdí  Bill McDermott, jeden z výkonných ředitelů SAP.

Podle informací vedení SAPu hodlá firma udržet systém Ariby otevřený i jiným platformám, takže uživatelé prý mohou využít funkce tohoto řešení z jakéhokoliv zdroje.  Firmy, které nepoužívají aplikace SAP, tedy nemusejí mít žádné obavy, dodal McDermott.Komentáře