Sdílení dokumentů v podniku pomocí jakéhokoliv mobilu usnadní novinka od SAP

Jednoduché řešení pro bezpečnou synchronizaci a sdílení dokumentů a dalších souborů v rámci jedné organizace představil SAP.

Sdílení dokumentů v podniku pomocí jakéhokoliv mobilu usnadní novinka od SAP


Jde o produkt Mobile Documents, které podle výrobce zvyšuje produktivitu zaměstnanců třeba tím, že nabízí jednotný přístupový bod k obchodním dokumentům a firemnímu obsahu.

K tomuto informačnímu portálu se lze přitom připojit prostřednictvím libovolného mobilního zařízení. Mobile Documents lze navíc propojit s řešením pro správu mobilních zařízení Afaria, čímž prý vznikne komplexní řešení pro administraci podnikové mobility (EMM).

Dohoda, kterou uzavřely Ericsson a SAP, se zase zaměřuje na inovace v oblasti mobilní komunikace M2M (machine-to-machine). Výsledkem jsou cloudové služby M2M určené pro korporátní sféru, které podnikům zvyšuje efektivitu klíčových procesů, jako jsou například řízení údržby, vzdálený servis, řízení zásob nebo logistiky a dopravy. Novinka využívá systémy Ericsson Device Connection Platform i Service Enablement Platform, a podnikové informační systémy SAP, které využívají in-memory platformu HANA.

Další novinkou SAP je cloudová služba Rich Communication Services 365 (RCS 365), která podle tvůrců mobilním uživatelům výrazně zjednoduší služby, jako je instant messaging nebo sdílení videí a souborů.

Novinka umožňuje operátorů rychle se etablovat na trhu, oslovit uživatele novými službami pro zasílání zpráv přes IP podobně, čímž mohou zvýšit výnosy ze své síťové infrastruktury. Mohou si také vytvořit model průběžného financování služby na časové nebo růstové bázi, díky čemuž se vyhnou komplexnosti nasazení RCS.

Úvodní foto: © vladgrin - Fotolia.com


Komentáře