Sdílení mobilního internetu rychlostí až 150 Mb/s dovoluje novinka od TP-Linku

Zařízení pro snadné sdílení mobilního 3G připojení prostřednictvím bezdrátové sítě představila společnost TP-Link.


Směrovač TL-MR3020 stojí méně než tisíc korun a při svém provozu může být napájeno buď z notebooku, nebo pomocí přibaleného adaptéru z elektrické sítě. Díky svým malým rozměrům nalezne uplatnění na cestách, při pobytu v hotelu, při kempování nebo obecně všude tam, kde je k dispozici mobilní 3G/3,75G signál.
Po připojení k adaptéru do elektrické sítě či k přenosnému počítači pomocí mini USB portu vytvoří zařízení bezdrátovou síť s propustností až 150 Mb/s, k níž se mohou připojit přenosné počítače, tablety, elektronické čtečky knih nebo třeba chytré mobilní telefony.
Pro příjem signálu stačí do vestavěného USB portu připojit podporovaný 3G USB modem a začít tak sdílet mobilní internetové připojení. Směrovač v současné době podporuje všechny 3G modemy, jež se nachází v nabídce mobilních operátorů působících na českém trhu.
TL-MR3020 disponuje technologií WPS a nabízí uživatelům možnost automatického připojení klientského zařízení stiskem jediného tlačítka. Uživatelé tak mohou vytvořit vysoce bezpečné sdílené bezdrátové připojení a zároveň si nemusí pamatovat žádné heslo. Vzniklá síť je zabezpečena šifrováním WPA2, jež nabízí v porovnání se standardem WEP nesrovnatelně vyšší míru zabezpečí.
Propustnost 3G mobilního připojení k internetu je limitovaná, proto TP-LINK ve svém 3G směrovači nabízí technologii IP QoS pro řízení provozu na vytvořené bezdrátové síti. Díky ní mohou uživatelé při sdílení internetového připojení mezi více zařízeními zabránit plýtvání přenosové kapacity k internetu a upřednostnit důležité aplikace.
Novina je dostupná za doporučenou maloobchodní cenu 970 Kč včetně DPH.

Vlastnosti podle výrobce:
•    Sdílení mobilního 3G připojení k internetu.
•    Podpora více než 120 různých UMTS/HSPA/EVDO 3G USB modemů.
•    Podpora standardu 802.11n umožňujícího dosažení teoretické rychlosti
až 150 Mb/s.
•    Technologie IP QoS (Quality of Service) pro řízení provozu na síti.
•    Snadné připojení klienta k zabezpečené bezdrátové síti stisknutím jediného tlačítka díky technologii WPS.
•    Napájení prostřednictvím mini USB portu z notebooku nebo z elektrické sítě použitím přibaleného adaptéru.
•    Podpora bezdrátových režimů 3G router, WISP klient a TravelRouter (AP).
•    Kompaktní provedení usnadňující přenášení.Komentáře