Search Technologies koupil českou společnost Incad

Pražská technologická společnost poskytující služby a produkty v oblasti vyhledávání se stala divizí Search Technologies. Ta se specializuje na podnikové vyhledávání a aplikace pro big data. Mezi zákazníky Search Technologies patří více než 600 společností po celém světě ze všech průmyslových oblastí a sektoru vládních institucí.

Search Technologies koupil českou společnost Incad


Součástí akvizice bude také postupný rebranding. Na základě dosavadních zkušeností společnosti Incad v oblasti vyhledávání a existující zákaznické základny, vybuduje Search Technologies v Praze své evropské technické centrum. Společnost počítá s pokračujícím ročním 15 – 20% nárůstem.

„V 90. letech, kdy byla v České republice založena společnost Incad, bylo všechno jinak. Realizovali jsme řešení pro zákazníky, kteří používali podnikové vyhledávání, v té době úplně novou technologii,“ řekl ředitel spolenčosti Pavel Kocourek, „dnes je používání vyhledávačů v rámci firem, vládních institucí i u jednotlivých zákazníků rozšířené. Hlavním cílem je vývoj jednoduchých, ovšem vysoce produktivních aplikací pro vyhledávání. "

„Díky akvizici výrazně rozšíříme naši zákaznickou základnu, působení i technické dovednosti v rámci celé Evropy, a upevníme tak naši pozici největší společnosti v oblasti vyhledávacích řešení na světě,“ okemntoval spojení Kamran Khan, CEO Search Technologies.

Firma patří mezi nejrychleji rostoucí americké společností za poslední tři roky.

Úvodní foto: Fotolia © kritchanut


Komentáře