Servodata mění vlastníka, kupuje je česká BDO Advisory

Zhruba pět let po vstupu do společnosti Servodata prodává Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) za neupřesněnou cenu svoji majetkovou účast ve firmě Servodata novému investorovi – české BDO Advisory, která je součástí páté největší sítě auditorských a poradenských společností na světě, která se stává 100% vlastníkem Servodat.

Servodata mění vlastníka, kupuje je česká BDO Advisory


Servodata se dlouhodobě specializuje na oblast podnikové infrastruktury. Po vstupu Genesisu  získala Servodata tři akvizice. Vstupem do společnosti S-COMP Centre CZ se doplnily služby především v oblasti školení a provozu Microsoft technologií, koupí společností DoxoLogic a Enlogit se rozšířila nabídka služeb a řešení v oblasti podnikových systémů (portály a integrační řešení) se specializací na Open Source.

„Akvizice společnosti Servodata jasně zapadá do naší strategie rozšiřovat portfolio služeb rovněž v oblasti manažerského poradenství a školení,“ říká Petr Kymlička, partner společnosti BDO Advisory.

„Již dnes nabízíme našim klientům pomoc a podporu v přímo souvisejících oblastech, například při optimalizaci jednotlivých procesů, činností a technologií v rámci systému řízení,“ dodává zástupce nového vlastníka, který kromě podílu dosud drženého fondem GPEF II kupuje i podíl minoritního akcionáře, jímž byl Rostislav Jirkal.

 „Nový strategický vlastník plně zapadá do naší dlouhodobé strategie a toto propojení nám i našim klientům přináší celou řadu obchodních i věcných synergií. Při výběru jsme zohledňovali také to, aby vzniklé portfolio služeb tvořilo kompatibilní celek a obě společnosti si byly blízké jak po stránce lidské a firemní kultury, tak profesionality,“ komentuje transakci Jiří Vytlačil, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Servodata Group.

Úvodní foto: Fotolia © milanmarkovic78


Komentáře