Servodata se zbavují divize Microsoftu, převezme ji DNS

DNS převezme od společnosti Servodata softwarovou divizi Microsoft. Chce tak rozšířit svou nabídku ohledně podpory a prodeje softwarových licencí. DNS přitom převzala celý obchodní tým Servodat, který se prodejem řešení založených na produktech Microsoftu zabýval.

Servodata se zbavují divize Microsoftu, převezme ji DNS


Společnost Servodata je od poloviny dubna 2016 majoritně vlastněna poradenskou firmou BDO Advisory. Prodej divize Microsoft je jedním z restrukturalizačních kroků, které jsou pod gescí nového vlastníka v rámci celé skupiny Servodata realizovány.

Cílem těchto kroků je zejména dominantní orientace společnosti Servodata na poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou a s přímou vazbou na poradenské aktivity BDO Advisory. Nejedná se pouze o samotné IT služby, ale také o zajišťování školících a vzdělávacích aktivit a dalších souvisejících služeb.

Petr Kymlička z BDO Advisory je přesvědčen, že prodej divize Microsoft neznamená, že se Servodata nebudou produktům Microsoft dále věnovat. Naopak, v úzké spolupráci se společností DNS se prý budou více orientovat na poskytování profesionálních služeb v dané oblasti, zatímco DNS zajistí samotnou distribuci.

Transakce změny vlastnictví bude ukončena po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání všech dalších náležitostí s transakcí souvisejících.

Úvodní foto: Fotolia © kritchanut


Komentáře