Seznamte se: První české aplikace pro Windows 8

Operační systém Windows 8 je sice stále ještě ve verzích, které nejsou komerčně dostupné, ale čeští vývojáři zjevně nezahálejí.


Zájmu o aplikace v Metro designu napomáhá podle představitelů místní pobočky Microsoftu i otevření české verze Windows Store, na kterém lze dva týdny po jeho otevření nalézt první čtyři české aplikace. Jsou jimi E15, PhoneCopy.com, hra Rune Legend a Zapakatel.

Do příštího léta Microsoft předpokládá, že na českém Windows Store bude přes 500 aplikací. V krátké době se můžeme těšit například na aplikaci, jejímž tvůrcem je Seznam.cz, a která zprostředkovává vyhledávání pro české uživatele ve fulltextovém vyhledávači Seznam.cz.

 

Již dostupné české aplikace pro Windows 8:

  • PhoneCopy.com

Aplikace PhoneCopy.com vyvinutá společností e-Fractal je zajímavým nástrojem pro zálohu a synchronizaci kontaktů a podporuje více než 1 750 modelů mobilních zařízení. V současnosti spravuje 120 milionů kontaktů uživatelům z 208 zemí.

  • Rune Legend

Své fanoušky si jistě najde i logická hra s příběhem s názvem Rune Legend od herního studia Dreadlocks, která původně vyšla pro Windows Phone 7.

  • Zapakatel

Digitální agentura Fleveo, která je jedinou českou společností certifikovanou Microsoftem pro design aplikací pro Windows 8, představila aplikaci pro druhý největší slevový portál v České republice, Zapakatel.

  • Mladá fronta - E15

Domácí studio Inmite vyvinulo na platformě Windows 8 první zpravodajskou aplikaci, konkrétně pro ekonomický deník E15. Uživatelé mají k dispozici kompletní obsah zpravodajského portálu, včetně vybraných magazínových rubrik tohoto periodika z vydavatelství Mladá fronta.Komentáře