SGI posiluje na Big Data pomocí procesorů Intel Xeon E5

Společnost SGI oznámila plnou podporu pro nejnovější rodinu procesorů Intel Xeon E5- 2400 a E5-4600.

SGI posiluje na Big Data pomocí procesorů Intel Xeon E5


Díky silnému partnerství a více jak desetileté technologické spolupráci zařazuje společnost SGI nejnovější procesory Intel Xeon E5-4600 do své budoucí platformy se sdílenou pamětí s mnoha novými schopnostmi. Procesor Intel Xeon E5-2400 je nyní základním procesorem pro řešení SGI Hadoop Starter Kit a je k dispozici v produktové řadě SGI Rackable pro využití i v dalších aplikacích.

„Dekádu trvající úzká spolupráce společností Intel a SGI vedla k mnoha vylepšením výkonu a energetické účinnosti řešení HPC a byla nasazena mnoha předními světovými výzkumnými zařízeními a podniky,“ uvedl Raj Hazra, IAG viceprezident a generální manažer skupiny Technical Computing Group ze společnosti Intel. „Společnost SGI využila nových procesorů Intel Xeon a byla schopna dodávat vysoce diferencované produkty s nebývalou rychlostí a škálovatelností aplikací od HPC až po Business Intelligence a datové sklady, včetně big data, simulací, analýz a dalších,“ dodal Hazra.

Nastávající generace platformy se sdílenou pamětí – SGI UV – určená pro vysokorychlostní datově náročné výpočty, bude založena na procesorech Intel Xeon 4600-E5. Uživatelé budou moci využít významného zvýšení výkonu a zároveň získají zjednodušenou správu, konsolidaci aplikací a jednoduchost nasazení, to vše díky škálování v rámci jedné instance do rozsahu tisíce jader a mnoha terabajtům paměti ve srovnání s alternativami, které vyžadují stovky uzlů. Systém je zcela otevřený, využívá standardní procesory Intel x86, standardní Linux a ihned dostupné aplikace a middleware, to vše při zachování vysoké účinnosti a provozuschopnosti.

Tento systém umožní uživatelům řešit nejnáročnější problémy díky rychlému a škálovatelnému výkonu s využitím téměř 64 terabajtů paměti a až 4096 jader v největším uceleném systému se sdílenou pamětí v jedné instanci. Systém poskytuje nejrychlejší cestu k výsledkům pro komplexní několika terabajtové problémy, včetně simulace a modelování, prevence podvodů, objevů nových léčiv, počasí a klimatického modelování, genomiky a výpočetní chemie a fyziky.

Například sdružení COSMOS Stephena Hawkinga založené při univerzitě v Cambridgi si již vybralo tuto platformu k provádění kosmologického výzkum v Británii. „Spolupráce se společností SGI umožní vědcům ve Velké Británii prostřednictvím superpočítače sdružení COSMOS rozšířit své ambiciózní programy výzkumu v oboru kosmologie a exoplanet,“ sdělil profesor Paul Shellard, ředitel Centra pro teoretickou kosmologii na univerzitě v Cambridgi. „Neuvěřitelná flexibilita a škálovatelnost této generace vysoce výkonného výpočetního řešení se sdílenou pamětí od SGI urychluje naši práci s využitím velkých datových souborů a řeší komplexní simulace.“

„Big data jsou charakteristická nejen svým objemem, ale i rychlostí a rozmanitostí. Kromě toho mohou být big data buď ve strukturované nebo nestrukturované formě. Tato dynamika vede k celé řadě požadavků, které jsou kladeny na počítačový systém, zejména se jedná o velký výkon a komplexní analýzu,“ uvedl technický ředitel společnosti SGI Dr. Eng Lim Goh. „Naše dlouholeté partnerství s firmou Intel a začlenění robustnějších procesorů Intel Xeon E5, nám umožnily vyvinout další ucelenou platformu se sdílenou pamětí, která ještě více škáluje co do výpočtů, tak paměti i IO ve srovnání s předchozí generací. Výsledkem je systém, který se ideálně hodí pro řešení širokého spektra stávajících a nově vznikajících výzev v souvislosti s trendem big dat.“

SGI je jedním z předních dodavatelů velkých, vysoce výkonných clusterů Hadoop, a to jak pro velké komerční podniky, tak pro klíčové vládní instituce. Tyto systémy umožňují společnostem odhalit hodnotu jejich rozsáhlých dat, částečně strukturovaných i nestrukturovaných, která obvykle tvoří 80 % dat v každé organizaci.

Základní sady SGI Hadoop Starter Kits obsahují veškeré požadované hardwarové i programové vybavení, vše připraveno k okamžitému nasazení, takže lze snadno potvrdit tuto fungující koncepci a rychle je nasadit do funkčního provozu. SGI Hadoop Starter Kits jsou nyní založeny na nových procesorech Intel Xeon E5-2400 a nabízejí 22% nárůst ceny a výkonu a 27% nárůst výkonu na watt ve srovnání s předchozí referenční implementací založenou na procesorech Intel Xeon řady 5600. Společně se softwarem od společnosti Cloudera a s vybranými analytickými partnery poskytují clustery SGI Hadoop nyní ještě větší výkon, zkracují dobu potřebnou k zahájení produkce a spolu se systémy se sdílenou pamětí od SGI a s úložnými systémy poskytuje end-to end řešení pro správu dat velkého rozsahu.

Úvodní foto: © senticus - Fotolia.com


Komentáře