Skončí na konferencích odhalené hostesky? RSA je odmítlo

Zdá se, že doba, kdy se na různé technologické konference chodilo i z důvodu krásných hostesek, může být brzo pryč. Jako jedna z prvních významných akcí, které se obejdou o dosud nezbytné spoře oděné slečny, které mnohdy dotvářejí kolorit jednotlivých vystavovatelů, je RSA Conference 2015, která se koná tento měsíc.

Skončí na konferencích odhalené hostesky? RSA je odmítlo


Pořadatelé letošní RSA konference totiž vydali striktní pravidla pro "Booth Babes", které v podstatě vylučují, aby se na stáncích jako zástupci prodejce ukazovaly právě takové slečny.

Pravdou je, že někteří považují takové angažování za neetické, které odvádí pozornost návštěvníků a potenciálních nakupujících od technologické či jiné povahy samotných produktů a že lidé mohou v důsledku této aktivity koupit zboží, které by si jinak bez přítomnosti krásných slečen nekoupili.

Bill Brenner, expert na bezpečnost, na blogu LiquidMatrix uvádí, jak by měli zástupci vystavovatelů na zmíněné konferenci vypadat. Tady jsou některé úryvky.

Očekává se, že se vystavovatelé budou oblékat se stylu business respektive business casual. Vystavovatelé by také měli zajistit, aby oblečení všech pracovníků, kteří jsou přítomni na jejich stánku, bylo možné považovat za vhodné v profesionálním prostředí.

Oblečení příliš odhalující nebo které má sugestivní povahu, není dovoleno. Příklady takového oděvu zahrnují:

  • Vyzývavé topy
  • Tílka, trika s uchycením jen na krk a s volnými zády, košilky
  • Minisukně nebo minišaty
  • Šortky
  • Body z lycry
  • Nevhodné nebo urážlivé kostýmy.

Tyto pokyny se vztahují na všechny zaměstnance pohybující se na stánku bez ohledu na pohlaví, a musí se přísně dodržovat. RSA si prý vyhrazuje právo požadovat, aby pracovníci příslušných stánků si své oblečení změnili nebo okamžitě opustili prostor výstaviště.

Některé reakce nejsou úplně pozitivní, například co když nějaká vysoká manažerka firmy ráda nosí krátké sukně a tímto nařízením jí to bude znemožněné? RSA je prý ještě svolná o některých detailech diskutovat.

Podobný zákaz už před lety uveřejnili pořadatelé herní konference PAX.

Úvodní foto: IDGNS San Francisco


Komentáře