Skype Qik dovolí komunikovat pomocí sdílených videí

Qik, který funguje nezávisle na základní aplikaci Skype, spočívá ve vzájemném zasílání a sdílení rychlých videí. K dispozici je pro iOS, Android i Windows Phone.


Skype Qik je podle výrobce novou generací vzájemného sdílení videí. Místo klasických zpráv si se svými přáteli posíláte video nahrávky a sdílíte tak mnohem více informací, zážitků a emocí, než prostřednictvím klasického chatu nebo hovoru.

Videa mohou mít maximálně 40 vteřin a splňují tak požadavek na rychlou a spontánní reakci uživatele. Zasílání videí není nijak omezeno počtem uživatelů. Je tudíž možné vytvořit skupinový video kanál a své zážitky sdílet s několika uživateli najednou.

Funkce Qik Flik navíc umožňuje vytvoření šablony video odpovědí, které jsou v aplikaci uloženy a jež je možné kdykoliv odeslat jako okamžitou reakci na příchozí video zprávu. Nahraná videa se archivují na celé 2 týdny, poté se automaticky mažou.

 „Naši vývojáři pracovali několik měsíců na zcela nové aplikaci, která bude jednoduchá, v mnoha směrech atraktivní, technicky nenáročná a stoprocentně zábavná. Jde o malou revoluci v mobilním komunikaci. Jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o jednu z nejdůležitějších novinek, kterou letos uvedeme na trh,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel české pobočky společnosti Skype.

Qik je dispozici všem uživatelům zdarma a je zatím ke stažení v anglickém jazyce. V nejbližším období však bude k dispozici v 21 jazykových mutacích.Komentáře