Službu, která podnikům umožní nasadit cloud computing v samostatné i v hybridní podobě, představilo HP

Řešení, které podle dodavatele pomůže organizacím urychlit zavádění infrastruktur pro cloud computing, představila společnost Hewlett-Packard.


Služba Cloud Design Service dovoluje navrhovat a nasazovat infrastruktury cloudů, přičemž návrhové principy prý zaručují, že bude podporován i model hybridního sourcingu zahrnující privátní a veřejné služby cloudu. To firmám umožňuje využívat a dodávat služby podporující různé pracovní úlohy.

V rámci služby Cloud Design Service se konzultanti HP nejprve snaží pochopit provozní a technické požadavky klienta spolu s již uskutečněnými klíčovými investicemi do IT. Potom HP vytvoří na míru zákazníkovi návrh cloud infrastruktury a plán implementace s odhady nákladů a metodickými pokyny pro nasazení, testování, řízení provozu, správu životního cyklu služby a podporu.

Služba Cloud Design Service nabízí dle dodavatele následující výhody:

— Vše, co potřebujete pro využívání služeb cloudu. Řešení Reference Architecture for Cloud slouží jako společný framework pro všechna nasazení cloudu a podporuje nejrůznější marketingové plány zákazníků, technologie, softwarová prostředí i požadavky na cloud služby.

— Rychlejší nasazení a zmírnění rizik spojených s implementací díky podrobnému soupisu materiálů a plánu implementace. Návrh a plán implementace bere v úvahu personální aspekty, procesy, technologii, odhady nákladů a migraci pracovních úloh.

— Omezuje drahé technologické redundance a zároveň pomáhá klientům přijímat strategická investiční rozhodnutí. HP používá plánovací a analytické nástroje od HP Labs, své výzkumné jednotky, a osvědčené metodiky vyvinuté při zásadních implementacích cloudu. Kromě toho HP interpretuje doporučené postupy Information Technology Infrastructure Library (ITIL) v3, na jejichž základě určuje, které procesy jsou mezi službami cloudu společné a jaké mají být implementovány jednotlivě.

— Využití dřívějších investic do technologií HP i jiných výrobců. Opakovatelné návrhové principy zaručují hladkou integraci technologií konvergované infrastruktury HP, softwaru HP i produktů třetích stran do celkového návrhu cloud infrastruktury.Komentáře