Služby hybridního cloudu pro větší organizace představily Microsoft a Siemens

Vývoj společných řešení hybridního cloudu ohlásily společnosti Microsoft a Siemens IT Solutions and Services. Zahrnovat budou zabezpečení a zpracování dat, právní předpisy, poskytování licencí a technickou integraci.


Hybridní cloud je kombinací aplikací veřejného cloudu a služeb datových center privátního cloudu.  Nabídka veřejného cloudu Microsoftu zahrnuje aplikace pro komunikaci a on-line spolupráci, přičemž Siemens ji rozšiřuje o další aplikace a IT infrastrukturu založenou na koncepci privátního cloudu.

Siemens tyto služby navíc integruje do stávající komunikační infrastruktury zákazníka nebo je případně provozuje ve svých datových centrech. Cloudové služby poskytuje v lokálních datových centrech, aby byly v případě potřeby splněny konkrétní právní předpisy. Služby jsou nabízeny  prostřednictvím on-line portálu, takže zákazníci mají pro všechny své potřeby k dispozici jediný kontaktní bod.

Koncepce hybridního cloudu otevírá podle obou dodavatelů cestu k novým a flexibilním obchodním modelům, jež vzhledem k požadavkům na mnohem menší rozsah vlastní IT infrastruktury pomáhají firmám snižovat náklady.Komentáře