Smartphon Galaxy Note druhé genreace povyrostl

Samsung podle očekávání představil nový telefon na hranici mezi tabletem a smartphonem – druhou generaci Galaxy Note.


Galaxy Note SIIGalaxy Note II je standardně vybaven nejnovější verzí Androidu 4.1, kterou Samsung upravil svou standardní nadstavbou TouchWiz a doplnil o několik vlastních aplikací. Například těch, které využívají standardní stylus ukrytý ve spodní části přístroje. Obrovský 5,5palcový displej předurčuje celkové rozměry, kvůli kterým jsou k ovládání telefonu potřebné obě ruce.

Rozlišením 1280x720 pixelů může směle konkurovat současným notebookům a umožní přehrávat filmy v kvalitě HD. Těm se ostatně vyrovná i výpočetním výkonem. Procesor ARM Exynos s frekvencí 1,6 GHZ a 2 GB operační paměti umožňují hladký provoz i několika náročnějších aplikací spuštěných současně. Vnitřní paměť má kapacitu 16 GB a je možné ji rozšířit pomocí přídavné paměťové karty až o 64 GB.

Podstatnou změnou proti první generaci je zaoblení hran inspirované modelem Galaxy S III. Z původní neforemné cihličky se stal spíše ohlazený oblázek skvěle padnoucí do ruky.

Telefon je již v běžné distribuci. V USA se dá pořídit za dotovanou cenu 300 dolarů, nedotovaná verze u nás přijde na necelých 14 tisíc korun (včetně DPH).Komentáře