Neomezené on-line zálohování a sdílení dat nabízí pro SOHO segment firma Trend Micro

SafeSync nabízí snadné on-line zálohování, zabezpečený přístup k datům z libovolné lokality, synchronizaci souborů na různých zařízeních připojených k internetu v reálném čase a sdílení souborů s kolegy či přáteli. Jde o první samostatný produkt, který vzešel z akvizice firmy Humyo.


Novinka je podle výrobce snadno ovladatelná a zahrnuje automatické zálohování a datovou synchronizaci souborů se zabezpečeným centrálním online úložištěm pro různé počítače a zařízení připojená k internetu.

Výsledkem je prý precizní uspořádání dat a eliminace manuálního přesunu souborů z jednoho PC na jiné, který je časově náročný a může při něm docházet ke ztrátě dat. S pomocí webového prohlížeče mohou spotřebitelé manipulovat s důležitými soubory, přistupovat k nim a sdílet je kdykoli a kdekoli. Případně si mohou stáhnout softwarového klienta, který synchronizuje soubory na všech jejich počítačích a umožní přístup k produktu SafeSync prostřednictvím virtuálního pevného disku na jejich PC – i když jsou právě off-line.

Na rozdíl od nedávno představené služby Titanium Maximum Security, který obsahuje mimo jiné antivirus, antispyware, blokování nevyžádané pošty, ochranu proti webovým hrozbám, prevenci stahování škodlivého softwaru, vyhledávání a blokování škodlivých odkazů v e-mailech i systémech okamžitých zpráv, nastavitelnou rodičovskou kontrolu, prevenci odcizení dat a další prvky, je SafeSync neomezený, co se týče dostupné kapacity i počtu PC (je definován počtem uživatelů) - uživatel je schopný přistupovat ke svým souborům z jakéhokoliv zařízení, které má přístup k webovým stránkám.Komentáře