Snadnou zálohu kontaktů, úkolů či kalendáře z mobilu včetně propojení na sociální sítě nabízí bezplatně T-Mobile

Zálohu kontaktů jako bezplatnou službu představila společnost T-Mobile. Novinka umožňuje prostřednictvím sítí GPRS, EDGE nebo 3G zabezpečeně uchovávat osobní data z mobilního telefonu, a to až 2 000 kontaktů, kalendář, úkoly či poznámky.


Podle dodavatele je navíc unikátní svým provázáním na adresáře sociálních sítí Facebook a Twitter, kde dochází například k synchronizaci profilových fotek kontaktů.

„Uživatelé se nemusí obávat případné ztráty, odcizení, poruchy nebo koupě nového telefonu – data je možno velmi jednoduše znovu nahrát do dalšího přístroje,“ říká Jiří Hašek, ředitel řízení kategorie a produktů společnosti T-Mobile.

Služba se aktivuje třemi jednoduchými kroky: přihlášení na Můj T-Mobile/Služby/Záloha kontaktů (přes web) v aplikaci pak zákazník zvolí typ přístroje a objedná si zaslání konfigurace. Zájemce může samozřejmě kontaktovat s žádostí o nastavení rovněž Zákaznické centrum T-Mobile.

Všechna osobní data jsou uložena u T-Mobilu na zabezpečeném serveru, přičemž přístup k údajům má pouze daný zákazník na základě přihlašovacích údajů do portálu Můj T-Mobile. K používání v zahraničí je třeba ji v menu manuálně aktivovat, přičemž za synchronizaci v roamingu se pak účtuje standardní přenos dat pro danou zahraniční oblast. V Česku je vše zdarma.

Pro zajištění hladkého průběhu synchronizace všech dat je doporučeno uložit všechny kontakty ze SIM karty i do paměti telefonu. Službu Záloha kontaktů v současné době podporuje více než dvě stovky telefonů.Komentáře