Snazší zálohování a obnovu dat slibuje novinka od společnosti GFI

Novou verzi svého produktu Backup pro zálohování a obnovu dat na serverech a stanicích uvedla na trh společnost GFI. Backup 2011 poskytuje kromě snadného zálohování a rychlé obnovy dat i efektivní správu dat.


Díky zálohování stanic umožňuje například řešit tradiční zlozvyky uživatelů, kteří svá data neukládají na síťový disk, ale prakticky kamkoli na svém počítači. Dovoluje také vytvářet obrazy disků a přenos systému na počítač s odlišným hardwarem.

Nová verze dále nabízí podporu virtualizace, zálohování otevřených souborů, zálohování různých verzí stejného souboru, poskytuje plnou podporu diakritiky a mezinárodních znaků, a umožňuje snadnou obnovu díky použití standardního (neproprietárního) formátu zip. Backup 2011 je dostupný ve třech edicích -- Network (pro malé a středně velké firmy vyžadující zálohu dat na pracovních stanicích), Professional (pro podniky vyžadující centralizovanou správu zálohování dat a pokročilé metody obnovy dat) a konečně Freeware (pro zálohování důležitých dat na domácím PC nebo v nekomerčním prostředí).

Administrátorům přináší GFI Backup 2011 možnost konfigurace a správy z webové konzole pro správu s přístupem odkudkoli po síti nebo i z internetu bez nutnosti vytváření VPN tunelů.  Dále nabízí možnosti pokročilého plánování úloh a monitorování stavu a reportování, což znamená, že je k dispozici přehled i o tom, zda daná záloha proběhla v pořádku. Reporty obsahují přehled o vykonaných aktivitách i o všech případných chybách a varováních, takže administrátor má aktuální informace o stavu zálohování.

 

Vlastnosti Backup 2011 podle výrobce:

  • Zajištění kontinuity podnikání díky spolehlivému zálohování a obnově souborů, které se nacházejí na serverech a stanicích.
  • Snazší práce díky zálohování souborů, které odpovídají určitým parametrům (například dopisy, tabulky, prezentace, obrázky nebo výkresy).
  • Vždy aktuální soubory na různých počítačích díky synchronizaci souborů mezi stanicemi, servery a notebooky.
  • Vyšší bezpečnost díky šifrování a možnosti redundance zálohy (tzv. záloha zálohy) na jiné, geograficky oddělené místo (např. přes protokol FTP).
  • Úspora nákladů díky rychlému obnovení systému z obrazu disku.


Komentáře