Software AG kupuje dodavatele in-memory řešení, chce vylepšit své systémy pokročilé analýzy

Software AG oznámil, že přebírá společnost Terracotta, poskytovatele řešení v oblasti in-memory technologii. Akvizice umožní firmě podle jejích slov nabídnout inovativní řešení pro cloudy a dramaticky zvýšit výkonnost a škálovatelnost své platformy pro Business Process Excellence.


Řešení, které poskytuje Terracotta, dovoluje prý až tisíckrát rychlejší přístup k datům než při použití klasické databáze, se stane základem řešení pro cloudy, a navíc umožní daleko větší projekty procesní excelence. Tyto projekty obsáhnou komplexní zpracování událostí (CEP), mobilní technologie, cloudy a virtualizaci. In-memory technologie společnosti Terracotta umožňuje využít až jednoho terabajtu v paměti, což pro zákazníky znamená významný nárůst výkonnosti a škálovatelnosti aplikací a systémů.

Ve střednědobém horizontu schopnost technologie škálovat zpracovávání obrovských objemů dat napříč flexibilními, modulárními a geograficky distribuovanými architekturami povede k posílení v oblasti cloudů a přemění Software AG na poskytovatele úplných služeb Platform-as-a-Service (PaaS).

Koupě také otvírá firmě Software AG nové podnikatelské cesty směrem k open source komunitě, která je navázaná na technologie Terracotta.

„Integrace technologií společnosti Terracotta do našeho produktového portfolia je dalším velkým milníkem. Svým zákazníkům nabízíme příležitost k dosažení nebývalé výkonnosti a škálovatelnosti jejich systémů při sbližování různých technologií – ať už pro cloud computing, mobilní web, pro komplexní zpracování událostí (CEP) nebo pro vícestrannou spolupráci v reálném čase – v celé jejich šíři," řekl Wolfram Jost, Cheif Technology Officer společnosti Software AG. „Software AG se také zavazuje k plné podpoře open source komunity při dalším vývoji této in-memory technologie."Komentáře