Sony přidává dva telefony střední třídy Xperia SP a L

Japonský výrobce spotřební elektroniky oznámil, že modely Xperia SP a Xperia L půjdou do prodeje globálně ve druhém čtvrtletí tohoto roku.


Sony po uvedení své vlSony Xperia SPajkové lodi smartphonu Xperia Z v únoru oznámilo, že během příštích tří měsíců představí dva modely střední třídy. Nyní tedy svůj slib plní.

Společnost informovala o tom, že model Xperia SP bude vybaven 4,6palcovým displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, dvoujádrovým procesorem 1,7 GHz a 8megapixelovým fotoaparátem. Telefon má hliníkový rám a novou verzi grafický softwaru Sony Bravia, který automaticky upravuje obraz a může být provozován ve vysokorychlostních sítích LTE.

Nižší model Xperia L bude mít 4,3palcový displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, s podobným dvoujádrovým procesorem a 8megapixelovým fotoaparátem. Telefon bude mít také funkci rychlého spuštění digitálního fotoaparátu, takže dokáže pořídit snímek zhruba jednu sekundu po přechodu z režimu spánku.

Sony se chce se svou řadou smartphonů Xperia výrazněji prosadit na trhu a stát se třetím největším světovým výrobcem chytrých telefonů za Samsungem a Applem. Nejvyšší model Xperia Z se 5palcovým displejem by měl konkurovat přístrojům Apple iPhone a Samsung Galaxy.
Sony Xperia L
Společnost se snaží v telefonech využít své prostředky, které má k dispozici v oblasti hudby a zpracování obrazu. Aplikace Sony Walkman a Movies umožňují uživateli ukládat a přehrávat vlastní obsah, ale také získat přístup k široké nabídce služeb Sony online.

Oba telefony by podle výrobce měly podporovat technologii NFC. Sony, stejně jako konkurenční společnosti, vybavují technologií NFC své televizory a další příslušenství jako reproduktory, takže uživatelé mohou využít své telefony ke sdílení obsahu s ostatní spotřební elektronikou v dosahu.

Oba telefony bude používat operační systém Android 4.1 Jelly Bean a budou k dispozici v bílé, červené a černé barvě. Vestavěnou 8GB paměť je možné rozšířit pomocí karet microSD až o 32 GB.

Xperia SP bude mít akumulátor s kapacitou 2300 mAh, která jí zajistí až 18 hodin  hovoru, zatímco Xperia L má akumulátor s kapacitou 1750 mAh a výdrží zhruba 9 hodin hovoru.Komentáře