Sophos ochrání servery v cloudu Amazonu

Secure OS, zabezpečení serverů v prostředí služby Amazon Web Services (AWS), představila firma Sophos. Doplňuje tak její řešení UTM Next Generation Firewall, který se již prostřednictvím AWS Marketplace nabízí.


AWS představuje komplexní škálovatelnou cloudovou platformu, na které mohou zákazníci vytvářet a hostovat své aplikace prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní nebo přes rozhraní API.

Nový Secure OS kombinuje operační systém CentOS s komplexní předinstalovanou ochranou před malwarem v jediném AMI (Amazon Machine Instance). Možnost využití zabezpečeného serveru nabízí alternativu k budování vlastní infrastruktury pro správu zabezpečení serverů v cloudovém prostředí.

Kromě Secure OS přichází Sophos nově také s možností testování svých řešení pro zabezpečení koncových bodů pomocí administračního nástroje Enterprise Console. To bude dostupné v rámci programů AWS Test Drive, jež umožňují zákazníkům vyzkoušet si produkty s využitím soukromého IT prostředí ve formě sandboxu, který obsahuje předkonfigurovaná serverová řešení.
Komentáře