SPIS a APVTS se spojují – vzniká Sdružení pro informační technologie a telekomunikace

Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a Sdružení pro informační společnost (SPIS) oznamily, že na valné hromadě, konané v úterý dne 26. 1. 2010 došlo ke sloučení obou subjektů a tím vzniklo Sdružení pro informační technologie a telekomunikace - ICT Unie. (zkratka ICTU). Prezidentem ICTU byl zvolen Svatoslav Novák.


V průběhu roku 2009 probíhala jednání obou asociací o vytvoření silnějšího a modernějšího uskupení firem a subjektů z oblasti ICT (Informační a Telekomunikační technologie), které prý bude schopno ve větší míře zastupovat zájmy ICT průmyslu nejen vůči státním a veřejným institucím, ale také prosazovat informační technologie tak, aby byly prospěšné občanům a podnikatelům v České republice. ICT Unie navazuje na činnost a cíle SPIS a APVTS.

„Činnost ICT Unie bude účinná jen tehdy, pokud bude podpořena širokou odbornou a podnikatelskou sférou ICT průmyslu. Spojením APVTS a SPISu je toto ve velké míře zajištěno. Věřím, že společně s dalšími partnerskými asociacemi jsme schopni dokázat dlouhodobý přínos informačních technologií a elektronických komunikací pro ekonomiku a život této země“, říká prezident ICT Unie Svatoslav Novák.

Mezi členy nového uskupení patří 90 firem a institucí, z nichž mezi nejznámější patří například České Radiokomunikace, ČSOB, ČEZ, Deloitte., GTS Novera, IBM, Microsoft, Novell, Siemens, Telefónica O2, T-Mobile, Veletrhy Brno a další.Komentáře